9.2.2015 Bieg Podhalanski

Zatiaľ čo sa na Skalke tento víkend konali majstrovstvá Slovenska pre výkonostne najlepších bežcov na lyžiach, my sme si odskočili za blízke hranice do susedného Poľska k Novému Targu. Konal sa tam VIII ročník Bieg Podhalanski im. Jana Pawla II 2015. Bol som tam prvý krát a milo ma prekvapila organizácia.Prezentácia, úprava tratí, občerstvovačky, to všetko bolo na výbornej úrovni.  Trate boli rovinaté, behalo sa klasickou technikou na 15 a 30km. Pre vyznávačou tejto techniky sú tam v podstate ideálne podmienky v prípade dostatočného množstva snehu a slabšieho vetra, keďze terén je otvorený. V sobotu takéto podmienky boli.V konkurencii 130- ich bežcov na dlhšej trati sme sa nestratili. Jano Nemec skončil v celkovom poradí na osemnástom a ja na dvadsiatom druhom mieste.